KALİTE GARANTİ SERTİFİKALARIhohenstein

OEKO-TEX
Almanya'da Trial Institute Hohenstein tarafından, yıllık olarak test edilen giysilerimizde zararlı maddelerin bulunmadığını garanti eder. Bu sertifika ürünlerimizin kalite ve güvenlik sertfikasıdır. Ürünlerimiz latex içermez. 

LATEX FREE

ISO 13485 EN

ISO 13485:2016
LIPOELASTIC ürünleri, ISO 13485 kalite yönetim gereksinimlerini karşılayan bir üretim tesisinde üretilmektedir.


 

CE---GARMENTS---EN

UYGUNLUK  BEYANI
LIPOELASTIC® ürünleri, Medikal Cihaz Direktifi 93/42/EEC ve Hükümet Tebliği No: 336/2004 ile değiştirilen gereklilikleri karşılamaktadır.  LIPOELASTIC® ürünleri CE işaretini kullanma yetkisine sahiptir.

 

ÜRÜNLERİMİZ, FDA TARAFINDAN SINIF 1 TIBBİ CİHAZ OLARAK LİSTELENMEKTE VE TAKİP EDİLMEKTEDİR

 

MALZEME SERTİFİKASYONU

FIGURA-MERENI 1    FIGURA-MERENI 2

AB'deki üreticiler tarafından üretilen en kaliteli malzemeler LIPOELASTIC® giysileri için kullanılır. Tüm malzemeler, Çek Cumhuriyeti Brno'daki Textile Testing Institute TZÚ'de düzenli olarak test edilmektedir.

Dikkatle izlenen kilit kriterler, tekstillerin uzunlamasına ve kesitsel kompresyon parametreleridir. Bu testler, Lycra markası altında dünyaca ünlü elastik lif üreticisi DuPont'un yöntemlerine uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Bu düzenli testler, ortaklarımıza, giysilerin gerekli kompresyonunun 20-30 mmHg arasında değiştiğini garanti etmemizi sağlar. Tek tek giysi türleri, belirli vücut parçalarını simüle eden gövdeler üzerine konur ve İsviçre üreticisi Swisslastic AG'den MST MK IV ölçme cihazı kullanılarak sürekli test edilir. 

Bir başka önemli test parametresi, EN 16422 ve ATTCC 195-2009 standartlarına uygun olarak, ciltten uzaklaştırılan vücut nemi. Burada, tekstil malzemesinin vücut yüzeyinden nemi uzaklaştırma yeterliliğinin birinci-sınıf katsayısını garanti ederiz.

LIPOELASTIC® giysilerini giyerken kullanılan tekstil, kullanıcı konforunu arttırır ve bu bizi rakiplerimize kıyasla benzersiz kılan şeydir. Yeni koleksiyonumuz UNIQUE, özellikle dünya genelinde karşılaştırma yapılamayan bir koleksiyondur.

Düzenli olarak test ettiğimiz ek parametreler şunlardır: tekstilde antibakteriyel aktivite, yırtılma mukavemeti ve renk sabitliği.
Bu parametreleri sürekli olarak karşılıyoruz.

Gümüş Ag parçacıklarını kullanarak benzersiz tekstil tedavisi, postoperatif bakımda olası enfeksiyöz komplikasyonların oluşmasını engeller. Gümüş parçacıklar iyileşme sürecini destekler ve Klebsiella pneumoniae ve Staphylococcus aureus bakterilerinin yayılmasını önler. Yine, rakiplerimizin bu bonusu yok. 

 

0809

Yüksek anti-bakteriyel aktivite - SILVER PROTECT®

SILVER PROTECT® koruması, operasyondan sonra cilt üzerinde bakteri gelişimini engeller. 

 

 

07

Nem buharlaşmasının geçirgenliği

CSN EN 31092 standardına göre en-yüksek direnç 2 - 3 m2Pa/W arasındadır.
LIPOELASTIC® malzemesi, ideal değer 2,57 m2Pa/W değerini sağlar.

13

Terlemenin taşınması ve yönetimi

Terleme taşınma değeri,  800 – 900 g/m2H arasında  en iyi orandadır.
LIPOELASTIC® malzemelerinin değerleri 815 g/m2H'ye ulaşmaktadır.

05

Nem kontrolü

Tests sonuçları, LIPOELASTIC® malzemeleriyle nem kontrolünün  %85 olduğunu göstermektedir.
Bu sonuç, hastaya, giyim esnasında kuruluk hissini sağlamaktadır.